• Harika Çocuklar
  • Harika Çocuklar
  • Harika Çocuklar

Yemek Menüsü

Çocuklarımız için en sağlıklı ve besleyici öğünleri özenle hazırlıyoruz.

İncele

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetlerimiz

İncele

Branşlarımız

Konusunda uzman öğretmenlerimiz ile yetenekli çocuklar yetişritiriyoruz.

İncele

Harika Çocuklar

Hoşgeldiniz


Eğitimde amacımız ezbere dayalı olmayan oyunlar deneyler gezi ve gözlemler ile çocuklarımızın  yasayarak  ve deneyimleyerek öğrenmeleridir.
Hedefimiz her bir  çocuğumuzu özgüveni yüksek ,benlik duygusu gelişmiş ,sorumluluk sahibi, empati kurabilen, hoşgörülü , ulusal ve toplumsal değerlerin bilincinde Atatürk İlke ve İnkılaplarını bilen saygılı ve sevgi dolu bireyler olmak üzere yetiştirmektir .

Branşlarımız

JİMNASTİK

Kas kemik yapısının kuvvetlenir.
Bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanabilme ve esneklik kazanabilmeyı sağlar.
Daha sosyal ve dışa dönük bireyler olmalarını sağlar.
Hiperaktif çocuklarda daha sakin davranış durumuna yönlendirir.
Duruş bozukluklarının düzeltir.
Denge sorunu yaşayan çocuklarda olumlu yönde ilerlemeyı sağlar.
Yaşıtlarına oranla her alanda daha fazla başarı gösterirler.
Yaşıtlarına göre daha olgun ve sorumluluk sahibi olurlar.

JİMNASTİK

SATRANÇ

Satranç hafızayı güçlendirir.
Hayal gücünü,inovatif düşünceyi geliştirir.
Verdiğimiz kararların sorumluluğunu almayı öğretir.
Bağımsız karar verebilme becerisini ve içsel motivasyonu arttırır.
Kurallara uymayı,dostça oynamayı kazanmayı ve kaybetmeyi öğretir.
Kendine güven duygusunu aşılar ve bunu geliştirir.
Ezberci eğitimden ve düşünce yapısından arındırır.
Satranç oynayan çocukların akademik olarak da başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

SATRANÇ

MÜZİK

Müzik ve matematik iç içedır.Müziğin çocuğun gelişimine etkileri arasında akademik becerileri geliştirmekte bulunmaktadır.Basit bir örnekle çocuklar kesirlere bölerek ritmi öğrenirler.
Müzik çocuğun konsantrasyon becerilerini destekler.
Müzik beynin birden fazla alanını aktive ettiğinden, çocuğun dikkat becerilerinin gelişmesine ve pekişmesine yardımcı olur.
Müzik çocuğun okuma ve yazma becerilerini geliştirir.
Müzik ile ilgilenen çocukların işitsel becerilerinin diğer çocuklara göre daha gelişkin olduğu için sözel ifadeleri daha hızla gelişir.
Müzik ile çocuk kendini daha rahat ifade edebilir.

MÜZİK

GÖRSEL SANATLAR

Çocuklar için sanat eğitiminin önemi çocukların insan doğasını daha iyi anlamalarını sağladığı için önemlidir. Çocuğun duyarlılığını geliştirir ve kendini başkasının yerine koyarak, empati yaparak düşünceli bir birey olmasına yardımcı olur. Başkalarının duygularına ve düşüncelerine saygı duymayı öğrenir.

Sanat aktiviteleri çocukların gözlemsel becerilerini de geliştirir. Örneğin, bir evin eskizini çizmek için gerekli olan becerilerle, güneş sistemini anlamak, veya bir sınıf arkadaşının gösterdiği davranışları neden o şekilde gösterdiğini çözmekle aynıdır.

Resim dersleri çocuklarda merakı ortaya çıkarır. Çocuklar resim dersleriyle birlikte bazı şeyleri sorgulamaya öğrenir. Çizilen bir eskizden sonra, çocuk ulaştığı sonucu beğenmezse, onu siler ve tekrar çizer. Dolayısıyla “deneme yanılma” yöntemini resim dersleri aracılığı ile öğrenir ve bu tekniği hayatın farklı alanlarında kullanır.

GÖRSEL SANATLAR

İNGİLİZCE

Çocukta özgüven gelişimini sağlar. Farklı dilden konuşan bir insanı anlamak, o kişilerle konuşabilmek, o dilde şarkılar söylemek, filmler izleyebilmek çocuğun özgüveni gelişimi üzerinde çok önemli ve olumlu etki yaratır.

Çocuğun beyin gücünü artırmada etkili olur.

Yabancı Dil öğrenme sürecinde çocuk yorulmadan ve çok büyük çabalar sarfetmeden , oyunlarla, eğlenerek dil öğrenir .

Diğer derslerinde ve sınavlarda daha başarılı olmalarını sağlar: ABD’de yapılan araştırmalara göre erken yaşlarda yabancı dil eğitimi almış çocuklar ileriki yaşlarda girdikleri sınavlarda oldukça başarılı olmuşlardır.

Çocuğun matematiksel ve bilimsel kabiliyetini geliştirir.

Tek dil bilen çocuklara göre daha geniş bir kültür anlayışına sahip olur.
Çocuğun okulda tercih edilen yabancı dil derslerinde başarılı olmasına yardım edeceği gibi çocuğun başka yabancı dil öğrenmekten de zevk almasını da sağlayacaktır.

İNGİLİZCE

İŞARET DİLİ

İşaret Dili işitme veya konuşma engellilerin aralarında iletişim kurabilmek için el hareketlerini, yüz mimiklerini ve bir bütün olarak vücut dilini kullanarak oluşturdukları sessiz, görsel bir dil.

 İşitme engellilerin karşılaştığı birçok sorunun temelinde engelsiz insanların onlarla iletişim kuramaması yatıyor. Çünkü aslında onlar engellerini aşabiliyorlar İşaret Dilinde konuşarak. Sadece engelsiz insanlar bu dili bilmediği için karşılıklı iletişim kurulamıyor. 

Bu noktada da iş biraz hepimize düşüyor. Aramızdaki engel ses. Bu engeli kaldırmanın ve iletişim kurabilmenin yolu ise işaret dili. İşaret dili ise engelsiz insanlar için bir "yabancı dil". İşaret dili öğrenmek için gereken motivasyon empati kurmaktan, sağduyulu davranmaktan ve engellilerin engelsizler ile iletişim kurmak için harcadığı çabayı karşılıksız bırakmamaktan geçiyor.

Tamda bu nedenlerden ötürü çocuklarımıza farkındılıklarını artıırmak bilinçlendirmek ve engelsiz yaşamı öğretilmek amacı  işaret dili eğitimi veriyoruz.


İŞARET DİLİ

Mutlu Aileler